niktarabar
14 بهمن 1401 - 21:16

ظرفیت‌های شیلاتی هرمزگان توسعه می‌یابد

استاندار هرمزگان با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در حوزه شیلاتی گفت: با انجام پروژه‌های متعدد، ظرفیت‌های شیلاتی هرمزگان توسعه می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، در سومین روز از دهه مبارکه فجر و با حضور استاندار هرمزگان، نماینده غرب هرمزگان در مجلس شواری اسلامی، فرماندار شهرستان بندرلنگه، سرپرست شیلات هرمزگان و جمعی از مسئولین و مردم مرکز تکثیر میگوی 50 میلیون قطعه‌ای در مقام-بندرلنگه به بهره‌برداری رسید.

استاندار هرمزگان در حاشیه این افتتاح با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی سبب توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور شد گفت: فعالیت‌های شیلاتی می تواند زمینه‌ساز رشد به ویژه رشد در اقتصاد دریا محور باشد.

وی با اشاره به ظرفیت هرمزگان در حوزه شیلات، اظهار داشت: در استان از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون به اندازه 15 سال گذشته ظرفیت در حوزه پرورش ماهی در قفس ایجاد شده و میزان تولید رشدقابل ملاحظه‌ای دارد. 

استاندار هرمزگان گفت: امروز نیز دو طرح مهم در حوزه شیلات استان شامل مزرعه 60 هکتاری پرورش میگو در روستای سایه خوش و کارگاه تکثیر میگو در بندر مقام به بهره‌برداری رسید. 

وی تصریح کرد: در حوزه شیلاتی با توجه به ظرفیت‌های موجود در استان، آمادگی کامل برای حمایت از سرمایه‌گذاران و اعطای تسهیلات بانکی وجود دارد، این یک سیاست در خصوص فعال‌سازی ظرفیت‌ها است و حمایت مورد نیاز انجام می‌شود. 

دوستی گفت در دهه فجر امسال 12 پروژه شیلاتی با اعتباری بالغ بر 1850 میلیارد تومان و اشتغال مستقیم 1920 نفر افتتاح و 6 پروژه شیلاتی - عمرانی با اعتباری بالغ بر 2700 میلیارد تومان و اشتغال مستقیم 1180 نفر کلنگ‌زنی می‌شود.

گفتنی است این مرکز تکثیر میگو با سرمایه گذاری 25 میلیارد تومان بخش خصوصی در بندر مقام از توابع منطقه شیبکوه در شهرستان بندرلنگه در زمینی با مساحتی بالغ بر 2 هکتار واقع شده است و برای بیش از 10 نفر اشتغال ایجاد می کند. 

همچنین امروز با حضور استاندار هرمزگان یک پروژه مهم در حوزه راهسازی به‌ بهره‌برداری رسید، پروژه راه اصلی جناح - مراغ - چارک به طول 30 کیلومتر است که 17 کیلومتر از آن امروز مورد بهره‌برداری و استفاده مردم غرب استان به ویژه شهرستان‌های بندرلنگه و بستک قرار گرفت.

این پروژه مهم راهسازی با اعتبار 200 میلیارد ریال انجام شده که با بهره‌برداری از آن علاوه بر کوتاه و ایمن شدن مسیر تردد موجب صرفه‌جویی در وقت و مصرف سوخت نیز خواهد شد.

انتهای پیام/864/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017448