niktarabar
25 دی 1401 - 13:30

استقرار ۹ پایگاه‌های امداد و نجات زمستانی در محورهای مواصلاتی قم

قم- مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم از استقرار و تقویت پایگاه‌های ۹ گانه امداد ونجات زمستانی جمعیت هلال احمر در شهرها، بخشها و محورهای مواصلاتی استان قم خبر داد.

محمد رضا بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در پی برودت هوا و ورود سامانه‌های بارشی به استان قم، پایگاه‌های امداد و نجات زمستانی در نقاط مختلف استان قم مستقر شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم با اشاره به محل استقرار پایگاه‌ها ی امداد و نجات زمستانی هلال احمر قم اظها ر داشت: این پایگاه‌ها در شهرهای کهک، جعفرآباد، بخشهای خلجستان، سلفچگان و همچنین محورهای مواصلاتی استان قم آماده ارائه خدمات به زائران و مسافران هستند.

وی به امکانات این پایگاه‌ها نیز این پایگاه‌ها ابراز داشت: پایگاه‌های ۹ گانه امداد ونجات زمستانی جمعیت هلال احمر قم، مجهز به سالن‌های اسکان اضطراری و تجهیزات گرمایشی می‌باشد که در صورت ضرورت آماده پذیرایی از در راه ماندگان برف و کولاک می‌باشد.

بهرامی اظهار کرد: روزانه بیش از ۵۰ نفر امدادگر و نجاتگر و۱۲ خودروی نجات، آمبولانس و خودروی کمک دار در پایگاه‌های امدادی این جمعیت مستقر و همچنین تجهیزات گرمایشی از قبیل چراغ والر، هیتر و پتو و بسته‌های تغذیه ۷۲ ساعته محیا شده تا در صورت ضرورت بین در راه ماندگان توزیع شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 978167