niktarabar
14 بهمن 1401 - 16:36

پیشرفت‌های ایران عصبانیت دشمنان را به‌دنبال داشته است

امام جمعه کاشان با بیان اینکه پیشرفت‌های ایران همچنان ادامه دارد و این مهم بر اساس آمار و ارقام است گفت: این پیشرفت‌ها عصبانیت دشمنان را به‌دنبال داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  کاشان ، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدسعید حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کاشان، ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت امام جواد(ع) اظهار داشت: مامون که مقارن با امام جواد حکومت کرد، شدیدا منافق بود و دقیقا همانند رضاخان عمل کرد به نحوی که فدک را برگرداند و برای امام جواد علیه فرستاد و زمانی که مقام او تثبیت شد علوین را به کار راه نداد.

وی با بیان اینکه درس دوران امام جواد آن است که در هر شرایطی می‌تواند بصیرت‌دهی داشته باشد، افزود: مناسبت دیگر ولادت امام علی(ع) است؛ سه روز حضرت فاطمه بنت اسد در کل به حضور داشت و پنج زن بهشتی به کمک وی آمدند و به فاطمه بنت اسد کمک کردند.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه مردان و زنان باید افتخار کنند که مولای ما حضرت علی(ع) است، ابراز داشت: لازم است عموم مردم ما با نهج‌البلاغه است و اُلفت بیشتری داشته باشد چراکه حکمت‌های بسیار زیادی در نهج‌البلاغه وجود دارد.

وی ضمن اشاره به برپایی مراسم اعتکاف در شهرستان کاشان همزمان با سراسر کشور گفت: انسان معتکف باید مومن، عاقل، دارای نیت و روزه‌دار باشد و حداقل اعتکاف سه روز است و باید در مسجد جامع باشد و بهترین مسجد مسجدالحرام و مسجدالکوفه است.

حسینی ضمن اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: به لطف الهی با پیروزی انقلاب اسلامی شاهد پیشرفت‌های متعددی بودیم به نحوی که در بحث جغرافیا و مرز طی 200 سال گذشته دو سوم این نقشه از کشور جدا شد اما هشت سال جنگ تحمیلی باعث نشد یک وجب از خاک این میهن دست دشمن بیفتد.

وی با بیان اینکه امام راحل به پیروزی انقلاب اسلامی یقین داشت، تاکید کرد: امروز قدرت نظامی جمهوری اسلامی به جایی رسیده که آمریکا جرات حمله به ایران را ندارد و هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و این نشان از اقتدار و قدرت این نظام است.

ملت ایران پس از 44 سال همچنان استوار است

 حجت‌الاسلام علیرضا قاسمی در خطبه‌های نماز جمعه بادرود ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر و تبریک ولادت باسعادت مولای متقیان علی(ع) اظهار داشت: هدف از یادآوری ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی ایجاد زمینه‌ای برای شکرگذاری نعمت‌های الهی است که خداوند به ما ارزانی بخشیده است.

امام جمعه بادرود ضمن اشاره به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی طی بیش از 44 سال پیش تاکنون گفت: باگذشت 44 سال از عمر انقلاب اسلامی این ملت همچون کوه ثابت و استوار ایستاده است و از دین اسلام، قرآن و حاکمیت الله، استقلال آزادی جمهوری اسلامی دفاع می‌کند.

وی تاکید کرد: ایام‌الله فجر در حقیقت دهه تجلیل و تکریم از امام و یادگارهای امام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و هر کس با انقلاب و ولایت فقیه زاویه داشته باشد ولو این که منسوب به امام هم باشد در زمره یادگار امام نیست و هرکس با انقلاب و یادگار امام یعنی ولایت فقیه همراه باشد یادگار امام است.

قاسمی با اشاره به ولادت با سعادت مولای متقیان علی (ع) و ایام اعتکاف تاکید کرد: در ایام اعتکاف، به انجام اموری همچون روزه‌داری، تلاوت و انس باقرآن کریم و دعا و صحیفه سجادیه و نیز شب‌زنده‌داری بپردازیم چراکه اعتکاف یک عبادت جامع است.

وی ضمن اشاره به برکات معنوی اعتکاف ابراز داشت: حضور در مسجد، تلاوت قرآن، مناجات با خدا، زمینه‌ساز صلح و آشتی با خداست و چه بسیار جوانانی که به برکت حضور در ایام اعتکاف در مسجد متحول شدند.

مسئولان صادقانه با مردم سخن بگویند

حجت‌الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردستان نیز که در مسجد حضرت موسی بن جعفر(ع) ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع) اظهار داشت: شناخت حضرت علی (ع) را باید در بیان حضرت رسول جستجو کرد که گفت من علی شناس واقعی هستم و خدا در قرآن آیاتی را در شان ایشان نازل کرده است و برای شناخت حق باید به علی پناه برد که میزان ایشان است و در واقع بهترین روز بنام پدر و مرد هست.

وی افزود: در سومین روز دهه فجر قرار داریم و با شرکت در جشن‌های ویژه ابراز ارادت خود را به انقلاب داریم و چهل و چهارمین سال انقلاب را گرامی می‌داریم و انقلاب ما با سه عامل بزرگ به پیروزی رسید که وحدت و انسجام، ایمان به خداوند و رهبری امام خمینی را شامل می‌شد.

امام جمعه اردستان گفت: انقلاب اسلامی با آزادی افکار و نام جمهوری اسلامی شکل گرفت اما عده ای سعی می‌کنند انقلاب را از اسلامیت خارج کنند که پشت همه این‌ها آمریکا و وهابی‌ها و مزدوران شرق و غرب هستند که خط می‌گیرند و هر حرکتی که اتفاق می‌افتد کار آن‌ها است.

وی ابراز داشت: مردم امسال حساس‌تر از هر سال در راهپیمایی 22 بهمن شرکت خواهند کرد و بیش از پیش ارادت خود را به انقلاب اسلامی نشان خو اهند داد و تقارن دهه فجر با مراسم اعتکاف برکاتی را شامل همه خواهد کرد و باید مردم به مسئولان اعتماد کنند تا گشایشی در کار بشود و مسئولان با مردم صادقانه سخن بگویند و اداراتی که هم میز خدمت در نماز جمعه برپا می‌کنند برای رفع مشکلات مردم آمادگی دارند.

انتهای پیام/801/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1017098